Piast Gliwice Futsal, PIAST FUTSAL finalistą Pucharu Polski

Ten dwumecz był prawdopodobnie jedną z najlepszych wizytówek polskiego Futsalu w tym sezonie. Piękne bramki, ostra walka o każdy centymetr boiska, remisy, dogrywki, rzuty karne... Do pełni szczęścia zabrakło jedynie happy endu dla naszych podopiecznych z drużyny Piasta Gliwice.

Weekend majowy zaczął się od wyjazdowego spotkania z Red Dragons Pniewy w ramach finału Pucharu Polski. Po pierwszej połowie Gliwiczanie byli prawie w niebie, bo prowadzili już 3-0. Smoki zdołały jednak postawić się i doprowadzić do wyrównania. Przed rewanżem sprawa pucharu znalazła się zatem w punkcie wyjścia.

Podczas meczu w gliwickiej Arenie emocje sięgały zenitu. Znów padło 6 bramek, nie brakowało ostrych starć i kartek. Całość zakończyła się bezbramkową dogrywką i rzutami karnymi. Tutaj zimną krew zachowali piłkarze z Pniew, a naszym podopiecznym zostało poczucie niedosytu.

Przed startem sezonu drużynie zostały przedstawione ambitne cele. Niewielu przewidywało jednak, że drużyna, której istnienie jeszcze 2 lata temu stało pod znakiem zapytania, zdoła dotrzeć do finału Pucharu Polski i zająć miejsce na podium Futsal Ekstraklasy.

Kiedy w 2020 r. staliśmy się strategicznym sponsorem futsalowców Piasta, widzieliśmy ambicję i zaangażowanie osób odpowiedzialnych za prowadzenie drużyny. Nie oczekiwaliśmy jednak, że już w kolejnym roku za tą ciężką pracą pójdą trofea. Przed piłkarzami jeszcze walka z Constractem Lubawa o srebro, bo to jest wciąż w zasięgu Piastunek. Trzymamy kciuki!